Головна > > Корисні властивості арахісової пасти

Корисні властивості арахісової пасти

Арахісова паста – незмінний фаворит серед дорослих і дітей. Хоча це смачно, багато людей задаються питанням про користь арахісового масла для здоров’я.

 

Арахіс і арахісова паста містять поживні речовини, які можуть поліпшити здоров’я серця людини і підвищити рівень цукру в крові.

 

Залежно від того, як люди використовують арахісове масло в своєму раціоні, воно може допомогти їм схуднути або набрати вагу під час силових тренувань або бодібілдингу.

 

Однак арахісова паста дуже калорійна і жирна, тому людям слід вживати його в помірних кількостях.

 

Харчова цінність арахісового масла

 

Арахісова паста-хороше джерело білка і вітаміну B-6.

 

Арахісова паста містить велику кількість білка, а також основних вітамінів і мінералів, таких як магній, калій і цинк.

 

Зокрема, кожна порція арахісової пасти з 2 столовими ложками містить наступні поживні речовини, мінерали і вітаміни:

 

 • Білок. Арахісова паста містить 7,02 грама (г) білка на 2 столові ложки. Це зараховується в рекомендовані дієтичні норми (RDA) для жінок 46 г і 56 г для чоловіків, які залежать від віку і рівня активності.
 • Магній. З 57 міліграмами (мг) магнію кожна порція допомагає досягти добової норми 400-420 мг для чоловіків і 310-320 мг для жінок. Магній необхідний для здоров’я, він грає роль в більш ніж 300 хімічних процесах в організмі.
 • Фосфор. Кожна порція містить 107 мг фосфору, що становить близько 15,3% від рекомендованої добової норми в 700 мг для дорослих. Фосфор допомагає організму будувати здорові клітини і кістки і допомагає клітинам виробляти енергію.
 • Цинк. Порція арахісової пасти містить 0,85 мг цинку. Це 7,7 відсотка від рекомендованої добової дози 11 мг для чоловіків і 10,6 відсотка від рекомендованої добової дози 8 мг для жінок. Цинк необхідний для імунітету, синтезу білка і утворення ДНК.
 • Ніацин. Арахісова паста містить 4,21 мг ніацину на порцію, що вносить корисний внесок в рекомендовану для людини дозу від 14 до 16 мг.Ніацин покращує травлення і нервову систему, а також допомагає виробляти енергію.
 • Вітамін B-6. З 0,17 г вітаміну B – 6 на порцію арахісова паста забезпечує майже 14 відсотків денної норми дорослої людини в 1,3 мг. Вітамін B – 6 бере участь в більш ніж 100 ферментативних реакціях в організмі і може бути необхідний для здоров’я серця та імунної системи.

 

Однак є і недоліки в харчуванні, якщо людина їсть більше рекомендованої кількості арахісової пасти.

 

Арахісова паста містить багато калорій, насичених жирів і натрію.

 

Кожна порція містить 3,05 г насичених жирів, що становить 23,5 відсотка від максимального рекомендованого добового споживання насичених жирів американською кардіологічною асоціацією для тих, хто споживає 2000 калорій в день. Люди повинні прагнути до споживання менше 13 г насичених жирів в день.

 

Він також містить 152 мг натрію, що становить 10,1% від ідеальної денної норми споживання натрію дорослою людиною в 1500 мг.

 

Користь арахісової пасти для здоров’я

 

Помірне вживання арахісового масла в рамках загальної здорової дієти може дати наступні переваги:

 

 • Зниження ваги.

 


Кілька досліджень показують, що вживання в їжу арахісу та інших горіхів може допомогти людям зберегти свою вагу або навіть допомогти з втратою ваги.

 

Це може бути пов’язано з тим, що арахіс покращує ситість, тобто відчуття ситості, завдяки вмісту в ньому білка, жиру і клітковини.

 

Дослідження 2018 року показує, що вживання горіхів, у тому числі арахісу, знижує ризик ожиріння або надмірної ваги. У цьому дослідженні порівнювалися дані про харчування та спосіб життя понад 373 000 чоловік з 10 європейських країн за 5 років.

 

Більш ранні дослідження, засновані на даних, зібраних у більш ніж 51000 жінок, показали, що ті, хто їли горіхи двічі на тиждень або частіше, набирали трохи менше ваги за 8-річний період, ніж жінки, які рідко їли горіхи.

 

 • Поліпшення здоров’я серця


Арахісова паста містить безліч поживних речовин, які можуть поліпшити здоров’я серця, в тому числі:

 

 • мононенасичені жирні кислоти (МНЖК)
 • поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК)
 • ніацин
 • магній
 • Вітамін Е

 


Співвідношення ненасичених жирів (ПНЖК і МНЖК) до насичених жирів в раціоні відіграє особливо важливу роль для здоров’я серця. Арахісова паста має таке ж співвідношення, як і оливкова олія, яке також відоме як корисне для серця засіб.

 

Високе споживання горіхів може мати відношення до зниження ризику смерті від серцевих захворювань або інших причин. Дослідники рекомендують арахіс, зокрема, як Економічний спосіб поліпшити здоров’я серця деяких людей.

 

Дослідження також показують, що включення 46 г арахісу або арахісової пасти в день в план дієти Американської діабетичної асоціації (ADA) протягом 6 місяців може принести користь серцю, поліпшити ліпідний профіль крові і контролювати вагу у людей з діабетом.

 

Однак, оскільки арахісова паста дуже калорійна, дуже важливо, щоб людина обмежила їх споживання, якщо він не хоче набирати вагу. Вживання більшої кількості їжі, ніж рекомендоване, також призведе до збільшення жиру і споживання натрію, яке не приносить користі серцю.

 

 • Бодибілдинг

 


Арахісова паста-простий спосіб збільшити споживання калорій.

 

Багато бодібілдерів і любителів фітнесу включають арахісову пасту в свій раціон з різних причин.

 

Хоча кількість калорій буде варіюватися в залежності від зростання, рівня активності і швидкості метаболізму, типове рекомендоване денне споживання калорій становить від 1600 до 2400 калорій в день для жінок і до 3000 калорій в день для чоловіків. Проте активним дорослим чоловікам слід споживати до 3000 калорій на день, а активним жінкам — до 2400 калорій на день.

 

Завдяки високій калорійності арахісової пасти-простий спосіб збільшити споживання калорій і ненасичених жирів.

 

Горіхове масло також є джерелом білка, необхідного для нарощування і відновлення м’язів. Хоча арахісове масло не є повноцінним білком, тобто не містить всіх незамінних амінокислот, необхідних організму, воно враховується при щоденному споживанні білка людиною.

 

Намазуючи арахісове масло на цільнозерновий хліб, можна отримати більш повноцінну білкову муку, оскільки хліб містить амінокислоту метіонін, якої не вистачає в арахісовій пасті.

 

 • Контроль рівня цукру в крові

 


Арахісова паста-це продукт з відносно низьким вмістом вуглеводів, який містить велику кількість жирів і білків, а також деяку кількість клітковини.

 

Ці характеристики означають, що арахісова паста без додавання цукру не робить значного впливу на рівень глюкози в крові. Це означає, що це може бути хорошим варіантом для людей з діабетом.

 

Арахісова паста – хороше джерело магнію, який є важливим поживним речовиною для людей з діабетом. Постійні періоди високого рівня цукру в крові можуть знизити рівень магнію в організмі. Низький рівень магнію пов’язаний з предіабетом і діабетом 2 типу.

 

 • Зниження ризику захворювань грудей.

 


Вживання арахісової пасти, особливо в молодому віці, може знизити ризик доброякісного захворювання грудей( BBD), що збільшує ризик раку грудей.

 

За даними Національного інституту здоров’я, арахіс та інші горіхи є поширеними алергенами, від алергії на арахіс або деревні горіхи страждають більше 3 мільйонів американців. Людям з відомою алергією на арахіс слід уникати арахісового масла і продуктів, що містять горіхи.

 

Тільки 20 відсотків людей з алергією в кінцевому підсумку переростуть алергію і перестануть реагувати на горіхи.

 

Яка арахісова паста краще?

 

Вибираючи пасту, шукайте той, який містить тільки арахіс і мало або зовсім не містить інших інгредієнтів.

 

Деякі бренди арахісової пасти містять інші інгредієнти, такі як цукор, сіль і додані масла. По можливості уникайте цього. Спробуйте замість цього додати трохи меду в страви з арахісовим маслом в якості підсолоджувача.

 

Щоб арахісове масло не розтікалося, зберігайте його в холодильнику.

 

Як ввести арахісову пасту в свій раціон

 

Арахісова паста-корисний варіант, якщо вживати його в складі збалансованої дієти.

 

З’їсти більше арахісової пасти легко. Іноді це може бути занадто просто, тому уважно стежте за споживанням, щоб не з’їдати більше калорій, ніж вам може знадобитися за день. Пам’ятайте, що 2 столові ложки арахісової пасти-майже 200 калорій.

 

Люди можуть включати арахісове масло в свій раціон:

 

 • Приготування класичного бутерброда з арахісовою пастою і желе з цільних фруктів, желе з низьким вмістом цукру і цільнозернового хліба.
 • Нанесіть арахісову пасту на рисові коржі і зверху покладіть скибочки банана.
 • Приготування тайської арахісової заправки для салатів з використанням соку лайма, рисового оцту, соєвого соусу і меду.
 • Додайте ложку горіхового масла в смузі, щоб зробити їх більш ситними.
 • Щоб легко перекусити, занурте скибочки яблука і груші в арахісове масло.
 • Додайте арахісову пасту в йогурт або теплу вівсянку.

 

Арахісова паста може бути корисним варіантом, якщо людям вона подобається як частина збалансованої дієти. Вона багата кількома поживними речовинами, включаючи білок і магній, які можуть допомогти захистити серце і контролювати рівень цукру в крові і масу тіла.

 

Однак вживання занадто великої кількості арахісової пасти може збільшити денне споживання насичених жирів, натрію і калорій.

 

Тим, у кого алергія на арахіс, слід уникати арахісову пасту, оскільки вона може викликати потенційно смертельну реакцію.

 

Якщо ви ще не пробували цей унікальний продукт, купуйте його в нашому магазині. Компанія “NomNom” виробляє справжню і оригінальну пасту, яку ви полюбите з першої ложки.