Головна > > Все про арахісову пасту

Все про арахісову пасту

Арахісова паста – це поширена у всьому світі закуска, яка багата білками. Вона зроблена з меленого арахісу – часто спочатку смаженого-змішаного в густу пасту.

 

Кінцевий продукт містить ряд поживних речовин, які можуть бути корисними для здоров’я. Однак при покупці арахісової пасти важливо перевіряти етикетку. Сьогодні багато брендів додають такі інгредієнти, як цукор, рослинне масло і трансжири, які можуть знизити харчову цінність пасти.

 

Натуральну арахісову пасту можна придбати в магазинах здорового харчування і в спеціалізованих продуктових магазинах, а також в Інтернеті. Шукайте продукт, який не містить ніяких добавок, крім невеликої кількості солі.

 

Ви також можете приготувати арахісову пасту вдома, змішавши арахіс в кухонному комбайні, поки не отримаєте бажану консистенцію.

 

Арахісове масло є хорошим джерелом:

 

  •  Вітамін Е
  •  Ніацин (B3)
  •  Марганець
  •  Вітамін B6
  •  Магній

Натуральна арахісова паста також є хорошим джерелом міді, мінералу, який допомагає підтримувати здоров’я наших кісток, функцію імунної системи і кровоносні судини. Деякі дослідження показують, що отримання достатньої кількості міді в раціоні може знизити ризик остеопорозу і серцевих захворювань.

 

Потенційна користь арахісового масла для здоров’я

 

Арахісова паста-це концентрований джерело живлення, який може принести користь для здоров’я. Одне дослідження показало, що щоденне вживання арахісу може знизити загальний ризик смерті на 21% і знизити частоту серцевих захворювань на 38%.

 

Однак арахіс висококалорійний і, хоча він містить «хороші жири», занадто велике його вживання може бути поганим для вашого здоров’я. Стримайте споживання, щоб уникнути небажаного набору ваги або проблем зі здоров’ям, викликаних надмірним споживанням жирів.

 

Дослідження показують, що якщо ви контролюєте порції, арахісова паста має наступні переваги для здоров’я:

 

Поліпшення здоров’я серця

 

Один з основних жирів арахісової пасти-олеїнова кислота. Показано, що при заміні інших жирів у вашому раціоні олеїнова кислота допомагає підтримувати хороший рівень холестерину, цукру в крові і артеріального тиску. Управління цими рівнями в організмі може знизити ризик серцевих захворювань.

 

Арахісова паста також містить омега-6. Ця жирна кислота знижує рівень поганого холестерину і збільшує захисний холестерин. Крім того, арахіс є природним джерелом аргініну, амінокислоти, яка може запобігти серцеві та судинні захворювання, сприяючи хорошій функції кровоносних судин.

 

Знижений ризик діабету

 

Також було показано, що олеїнова кислота знижує резистентність організму до інсуліну, стан, який підвищує рівень цукру в крові і призводить до діабету. Дослідження показують, що вміст омега-6 в арахісовій пасті також може мати такий же ефект.

 

Протиракові властивості

 

Арахіс-відмінне джерело антиоксидантів, таких як марганець, Вітамін Е і вітаміни групи в.ці сполуки запобігають і відновлюють пошкодження клітин в організмі, і цей ефект може знизити ризик хронічних захворювань, таких як рак.

 

Кумарова кислота є одним з найпотужніших антиоксидантів арахісової пасти. Дослідження показали, що її активність підвищується на 22%, якщо арахіс обсмажити перед тим, як збити його в масло.

 

Вона також містить ресвератрол, антиоксидант, який, як було доведено, має протиракову дію і може знизити ризик ожиріння, серцевих захворювань і зниження когнітивних функцій.

 

Допомога в управлінні вагою

 

Корисні жири в арахісовій пасті називаються мононенасиченими і поліненасиченими жирними кислотами. Ці жири пов’язані з більш низьким ризиком збільшення ваги і ожиріння при вживанні в рамках здорового харчування.

 

Їжа з високим вмістом корисних жирів, білків і клітковини, така як арахісова паста, також вимагає більше часу для перетравлення нашим організмом, що дозволяє нам довше відчувати ситість і знижує ризик переїдання.

 

Хоча втрата ваги та управління нею залежать від здорового харчування та способу життя, дослідження показують, що арахіс може допомогти досягти цих цілей.

 

Потенційні ризики арахісової пасти

 

Арахісова паста багата різними поживними речовинами, але також багата калоріями і жирами. Хоча корисні жири в арахісовій пасті дуже поживні, ви повинні споживати їх в помірних кількостях, щоб уникнути небажаного набору ваги або потенційних проблем зі здоров’ям.

 

Комерційні бренди арахісової пасти часто додають цукор, масла і жири. Щоб отримати максимальну користь для здоров’я від арахісової пасти, шукайте повністю натуральні продукти без цих доданих інгредієнтів.

 

Арахісова паста виготовляється з обсмаженого меленого арахісу. Також можуть бути додані цукор, сіль (натрій), масла (жир) і добавки, що запобігають розшарування.

 

Арахісова паста-це багата білком альтернатива м’ясу. Вона також дає вам клітковину, корисні жири, Вітамін Е і фолієву кислоту.

 

Як зберігати арахісову пасту

 

Будь-яка арахісова паста, приготована тільки з горіхів, слід зберігати в герметичному контейнері. Її можна залишити в шафі або холодильнику. Використовувати протягом 6 місяців.

 

Всі інші види (з додаванням масел) можна зберігати в закритому вигляді в сухому прохолодному місці, наприклад, в шафі. Після відкриття його можна зберігати в шафі. Використовувати протягом 3 місяців.

 

Арахісове масло може стати чудовим доповненням до вашої дієти, якщо ви обмежите свої порції до рекомендованої кількості. Деякі можливі ризики для здоров’я від арахісового масла включають:

 

Алергія на арахіс

 

Деякі люди страждають алергією на арахіс, яка в деяких випадках може бути смертельною. У цьому випадку Уникайте всіх продуктів з арахісу, щоб не зіткнутися з поганими наслідками.

 

З високим вмістом калорій

 

Арахісова паста містить велику кількість калорій на порцію. Обов’язково зменшуйте кількість порцій, щоб уникнути небажаної надбавки у вазі.

 

Зі вмістом жиру

 

Хоча більша частина жиру в арахісовій пасті відносно корисна, арахіс також містить деяку кількість насичених жирів, які можуть привести до проблем з серцем при надмірному вживанні з плином часу.

 

Мінеральний дефіцит

 

В арахісі багато фосфору, який може обмежувати засвоєння організмом інших мінералів, таких як цинк і залізо. Якщо у вас дефіцит цих мінералів, дієта з високим вмістом фосфору може погіршити цей стан.